Jak Zainstalować Dysk SSD M.2 w Odtwarzaczach Sieciowych EverSolo DMP – Kompletny Przewodnik

Odtwarzacze sieciowe EverSolo – DMP-A6, DMP-A6 Master Edition i DMP-A8 są wyposażone w gniazdo o interfejsie SSD M.2 NVME 3.0 2280 (Kompatybilne z dyskami SSD M.2 NVME 4.0 2280), które pozwala na rozszerzenie pamięci wewnętrznej urządzenia poprzez dołożenie opcjonalnego dysku twardego. Samo gniazdo posiada zewnętrzną konstrukcję, umożliwiającą użytkownikom instalowanie i wyjmowanie dysku twardego bez rozkładania urządzenia.

Maksymalna wspierana przez odtwarzacze sieciowe EverSolo DMP pojemność dysku SSD to 4 TB, co zapewnia szybszą i stabilniejszą pracę w porównaniu z tradycyjnymi mechanicznymi dyskami twardymi.

Środki ostrożności:

Przy instalacji dysku SSD upewnij się, że złote styki są w pełni włożone do gniazda SSD. Nieprawidłowe włożenie styków może spowodować zły kontakt i zwarcie, co w efekcie może doprowadzić do ciągłego ponownego uruchamiania się odtwarzaczy sieciowych DMP i potencjalnego uszkodzenia dysku SSD.

I. Przygotowania.

  1. DMP-A6 / DMP-A6 Master Edition / DMP-A8 x1
  2. Dysk SSD M.2 NVMe x1
  3. Śrubokręt krzyżakowy x1 (Dołączony w zestawie z DMP-A6, DMP-A6 Master Edition i DMP-A8)

II. Przewodnik montażu dysku SSD M2 ze zdjęciami.

Krok 1: Wyłącz odtwarzacz sieciowy DMP, a następnie odwróć go dolną stroną do góry.

Krok 2: Użyj śrubokręta krzyżakowego, aby odkręcić pokrywę SSD umieszczoną na tylnej części DMP, a następnie ją zdejmij.

Krok 3: Włóż palce we wspornik (zatrzask) mocujący dysku SSD i delikatnie pociągnij na zewnątrz, aby zwolnić zatrzask.

Krok 4: Włóż przygotowany dysk SSD do gniazda SSD w DMP z przodem skierowanym do góry.

Krok 5: Delikatnie przytrzymaj włożony dysk SSD prawą ręką, a następnie lewą ręką przełóż wspornik (zatrzask) mocujący dysku SSD i mocno go dociśnij, aż wskoczy na miejsce.

Krok 6: Na koniec zakryj dysk SSD pokrywą i użyj śrubokręta krzyżakowego, aby dokładnie dokręcić śruby i zakończyć instalację.

Przypomnienie: Nowo włożony dysk SSD musi zostać sformatowany i podzielony na partycje, zanim będzie można go używać bezpośrednio. Proszę postępować zgodnie z samouczkiem poniżej, aby sformatować i podzielić dysk twardy na partycje za pomocą odtwarzacza sieciowego DMP.

III. Przewodnika formatowania dysku SSD.

Krok 1: Włącz urządzenie DMP i przejdź do sekcji menadżera plików (Files) na ekranie głównym.

  • DMP-A6 / DMP-A6 Master Edition:
  • DMP-A8:

Krok 2: Po zamontowaniu nowego dysku SSD może zostać wyświetlony komunikat „Unknown Device” (Nieznane urządzenie). Jeśli dysk SSD został już wcześniej podzielony na partycje na komputerze, to wtedy należy kliknąć górną ikonę formatowania.

Krok 3: Kliknij „Unknown Device” (Nieznane urządzenie), aby pojawiło się menu. Z menu wybierz „Format”, a następnie kliknij „OK”, aby potwierdzić.

Krok 4: W menu formatowania dostosuj ustawienia etykiety woluminu dysku twardego. Zalecane jest użycie formatu partycji exFAT. Po wybraniu ustawień kliknij „Format”, aby kontynuować formatowanie.

Krok 5: Uruchomione zostanie formatowanie dysku twardego. Proszę chwilę poczekać.

Krok 6: Gdy na dole zostanie wyświetlona etykieta woluminu dysku twardego, oznacza to, że formatowanie zostało zakończone i można teraz normalnie używać dysku SSD.

Przypomnienie: Po sformatowaniu nowo rozpoznany dysk twardy zostanie wyświetlony na dole. Jeśli wyjdziesz z sekcji menadżera plików (Files) i wejdziesz ponownie, pliki zostaną automatycznie przeniesione poniżej do wbudowanej pamięci.

Zobacz też

To warto zobaczyć!

To już wszystkie wpisy na ten moment.
Scroll to Top

POLSKA